Hotel Rajská Zahrada, Nové Město nad Metují

Zákazník: CLITIA, a.s.
Místo: Nové Město nad Metují
Termín dokončení: 11/2013
Doba realizace: 28 měsíců
Cena: 105,5 mil. Kč

Rekonstrukce a přístavba historického objektu na hotel včetně úpravy přilehlé zahrady.

Ke stávajícímu objektu hotelu je přistaven skleněný objekt schodišťové věže s výtahem, s přímým napojením na vnitřní hotelové chodby, čímž je umožněn hotelovým hostům pohodlný pohyb po objektu. Nad restaurací je nově navržen dle požadavku investora konferenční sál s terasou ( kongresová turistika, firemní akce, svatby, školení…) V 1PP je navrženo wellness  s bazénem s protiproudem, saunou, zážitkovými sprchami, Kneippovým chodníkem, relaxačními vanami ,...

Další samostatně stojící objekt ve svahu údolí nabízí 3 hotelové apartmány v jednotlivých patrech objektu. Nově je přeřešeno a navrženo přístupové schodiště (ve spodní části jako ocelová konstrukce, ve vrchní pak jako železobetonové vetknuté do sklaního masivu) – je zvolena koncepce s citlivějším přístupem, jak k vlastnímu objektu, tak ke stávající zahradě. Na střeše tohoto objektu vznikne tak nádherná  vyhlídková terasa, otvírající prostor nádvoří do okolní krajiny, navíc s krásnými výhledy do impozantní hotelové zahrady a na řeku Metuji.

Cílem úpravy zahrady je ponechat zahradě její tajemnost, její původní atmosféru, zeleň zregenerovat a doplnit novou výsadbou zejména kvetoucích keřů, vytvořit novou oázu. V zahradě je počítáno s instalací laviček,  na spodní vyhlídkové terase je zrealizován altán pro letní slavnosti. Veškeré opěrné zdi jsou vyzděny na sucho bez použití betonu.

2010 © STYLBAU s.r.o.
Webdesign & SEO eStudio.cz